SK CZ PL

Aquapark Tatralandia: Atrakcie

Tatralandia je najväčší aquapark nielen svojou rozlohou. Toľko atrakcií, tobogánov a šmýkačiek ako tu, nie je možné nájsť ani v okolitých krajinách ako Česko či Poľsko.

Atrakcie v aquaparku Tatralandia

 

Tobogány

Aquapark Tatralandia ponúka až 28 tobogánových dráh a šmýkačiek - z toho až 9 je otvorených počas celého roka.

Z celoročne otvorených je možné vyskúšať 97 metrov dlhý tobogán Rapido, alebo tiež 100 metrov dlhý Monkey slide.

Na tobogánoch sa dá jazdiť aj na raftovacích kolesách, napr. na tobogáne Jungle raft (87 m) alebo Black&White (72 m) či Rocket (15 m). Pri jazde na tobogáne Rocket navyše dopadnete do termálneho bazéna, rovnako ako aj pri tobogáne Snake (32 m).

Obľúbený je aj 74 metrov dlhý No Limits či Volcano (99 m). V aquaparku Tatralandia vás čaká aj najväčší raftovací U-tobogán v Európe - Boomerang Raft Ramp. Podobného druhu, je tobogán Tornádo. Ďalší taký sa nachádza až vo Švajčiarsku. Na rafte vyštartujte z veže vysokej 12 metrov.

Počas leta návštevníci môžu vyskúšať jazdu na najdlhšom tobogáne zo všetkých, ktorý sa nazýva Anakonda (146 m).

Jazdu na raftoch či nafukovacích kolesách je zase možné vyskúšať na tobogánoch Banana fun (77 m), na 115 metrov dlhom tobogáne Crazy River alebo na Rollercoaster – jediný trojraftový tobogán v Slovenskej republike.

Trojjazdu je možné vychutnať aj na 62 metrov dlhom tobogáne Black magic. Počas jazdy na vás navyše čaká svetelná show.

Pocit voľného pádu je možné zažiť na tobogáne Kammikadze (43 m prekonáte iba za niekoľko sekúnd). Pre odvážnych je tu kľukatý Twister (45 m) alebo uzavretý a tmavý Black hole (100 m).

Šmýkačky v Tatralandii

Na návštevníkov čaká aj trojdráhová šmýkačka Triple splash (42 m) a rovnako dlhá, dvojdráhová Double bubble.

Jedinečný voľný pád poskytuje aj najstrmšia šmýkačka Free fall, hneď vedľa nej sa nachádza Double fall s dvoma stupňami voľného pádu. Obľúbená je aj Niagara (30 m), na ktorej je možné sa spúšťať na podložke a súťažiť tak s kamarátom o to, kto bude rýchlejšie dole.

Pre deti sú určené viaceré šmýkačky ako napr. Wood splash v krytom komplexe Ostrov pirátov z Karibiku, alebo tri šmýkačky v bazéne č. 5 – Sport pool.

Obľúbená je aj Amazonia, ktorú je možné nájsť zakomponovanú v rámci interaktívneho hradu v detskom bazéne a tiež jedinečná trojdráhová šmýkačka.

Šmýkačky v Tatralandii

Summer city a Šport aréna Tatralandia

V rámci aquaparku Tatralandia je možné navštíviť aj Summer city, v ktorom je množstvo atrakcií ako napr. Bubble city - nafukovací svet, ktorému dominuje veľká nafukovacia pirátska loď Čierny korzár.

Deti, ale aj dospelí si v tejto nafukovacej džungli môžu vyskúšať gladiátorské zápasenie, otestovať si svoj balans, ponoriť sa do loptičiek alebo vyliezť na Kilimandžáro.

Pre deti je v Summer city pripravený aj:

  • nafukovací hrad Jungle,
  • retiazkový kolotoč Chobotnica,
  • vláčik Tralaláčik,
  • vodné bicykle v Modrej lagúne
  • malé lanové centrum Mini Tarzania.

Babyland - detský kútik ponúka množstvo:

  • preliezačiek,
  • šmýkačiek,
  • hojdačiek,
  • mostíkov,
  • pieskovísk.

Pre väčších je určený paintball, trampolínové centrum Profi Jump, nafukovacie ihrisko pre vodný futbal alebo menšia lezecká stena. V športovom areáli je možné nájsť plochy na volejbal, beach volejbal, futbal, či stolný tenis. Zábavu s priateľmi prinesie aj hra obrieho šachu a ruských kuželiek.

Tarzania Tatralandia - najdlhšia prekážková dráha v Európe

Tarzania je prvé lanové centrum, ktoré je postavené úplne mimo lesa, nachádza sa totiž priamo v aquaparku Tatralandia.

Tarzania má tri prekážkové trasy, ktoré sú vybudované za pomoci jednej veže a 32 stĺpov. Pri balansovaní a zdolávaní prekážok sa pohybujete zhruba 7 metrov nad zemou.

Okrem iného na návštevníkov tiež čaká 60m dlhá lanovka, ktorá vedie priamo ponad tobogány v Raftárii. Každý, kto chce zdolať jednu z trás, musí absolvovať inštruktáž a výcvik používania istiacej techniky.

Tarzaniu Tatralandia môže navštíviť každý, kto má viac ako 150 cm, vekové obmedzenie nie je. Súčasťou komplexu je aj bungee trampolína.